Andy Murray Geçmişe Özlem Duyuyor

Andy Murray Geçmişe Özlem Duyuyor

Andy Murray Geçmişe Özlem Duyuyor

Andy Murray, tüm zamanların en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen İskoçyalı bir tenisçidir. 1987 yılında İskoçya’da doğdu ve kariyeri boyunca birçok övgü ve başarı elde etti. Joybet

Murray, 2008 yılında ABD Açık’ta ilk Grand Slam tekler finaline ulaştı. Ertesi yıl ikinci bitirdikten sonra, 2012 ABD Açık’ta bir Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan 77 yıldaki ilk İngiliz erkek oldu. İki yıl sonra, 77 yıl içinde Wimbledon Şampiyonası’nda erkekler tekler kazanan ilk İngiliz erkek oldu.

Murray, üç Grand Slam tekli şampiyonluğu — 2012 ABD Açık ve 2013 ve 2016 Wimbledon Şampiyonaları — ve Londra’daki 2012 Yaz Olimpiyatları’ndan bir Altın Madalya da dahil olmak üzere şanlı kariyerinde çok sayıda unvana sahiptir. Ayrıca Açık Çağ’da arka arkaya Olimpiyat tekler altın madalya kazanan ilk oyuncu olduğu ve aynı yıl hem Olimpiyat altın madalyasını hem de Grand Slam etkinliğini dört kez kazanan tek oyuncu olduğu için dünya rekorlarını kırdı.

Murray şu anda ATP sıralamasına göre dünyanın 14 numaralı erkek tenis oyuncusu ve tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer ile birlikte medya ve endüstride “büyük dörtlü” olarak bir takma ad kazandı. Profesyonel tenis kariyerine ek olarak, BBC Sport ve Amazon Prime Video için ara sıra yorumcu ve analist olarak görev yapmaktadır.

Spor