Atlanta Hawks Play Off Potansına Girdi

Atlanta Hawks Play Off Potansına Girdi

Atlanta Hawks Play Off Potansına Girdi

Atlanta Hawks, Amerika Birleşik Devletleri’nde Atlanta şehrinde bulunan, National Basketball Association liginde mücadele eden bir basketbol takımıdır. 1946 yılında, Buffalo Braves adıyla kurulan kulüp, daha sonra San Diego Clippers ve genellikle Atlanta Hawks olarak değiştirilerek 1968 yılından beri Atlanta’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Atlanta Hawks, tarihi boyunca çeşitli başarılara imza atmıştır. Takım, 1957 yılında NBA Doğu Konferansı şampiyonluğunu kazanarak NBA finallerinde yer almıştır. 1960’larda ise takım adını değiştirerek St. Louis Hawks adıyla iki kez NBA Batı Konferansı şampiyonu olmuş, 1958 yılında ise NBA şampiyonluğunu kazanmıştır. kingroyal

Son yıllarda, Hawks genç ve yetenekli bir kadro kurarak yeniden yükselmeye başlamıştır. 2014-2015 sezonunda Doğu Konferansı’nın ilk turunda Brooklyn Nets’i eleyerek konferans yarı finallerine yükselmişlerdir. Takım, o sezon 60 galibiyetle tarihinin en iyi sezona imza atmıştır.

Atlanta Hawks, Philips Arena’da maçlarını oynamaktadır ve takımda heyecan verici oyuncular bulunmaktadır. Trae Young, John Collins ve De’Andre Hunter gibi genç oyuncular, takımın geleceği için büyük umut vadetmektedirler.

Takımın teknik direktörlüğünü şu an Nate McMillan yapmaktadır ve takımın sahibi ise bilindik iş adamı Tony Ressler’dir. Hawks, son yıllarda yapılan atılımlarla birlikte kendi grubunda ciddi bir rekabet oluşturmaya başlamıştır. Son sezonlarda takımın başarısı artarak devam etmiştir.

Takımın maçlarının yanı sıra, Hawks’un atış antrenmanları, antrenman kampları ve diğer etkinlikleri de büyük bir ilgi görmektedir. Ayrıca, şehirdeki basketbol tarzı ile ilgili efsane liderlerden Dominique Wilkins, takımın bir efsanesidir ve Hawks tarafından emekli edilen sayı lideri olarak hatırlanmaktadır.

Spor