Avrupanın En Görkemli Organizasyonu Euroleague

Avrupanın En Görkemli Organizasyonu Euroleague

Avrupanın En Görkemli Organizasyonu EuroLeague

EuroLeague basketbol, Avrupa’nın dört bir yanındaki elit kulüpler arasında profesyonel bir basketbol müsabakasıdır. 2000 yılında kuruluşundan bu yana, EuroLeague istikrarlı bir şekilde Avrupa’nın en iyi spor etkinliklerinden biri haline geldi ve dünyanın dört bir yanından en iyi yetenekleri çekti.

EuroLeague sezonu her yıl Ekim ayında başlar ve normal sezon Mart ayının sonuna kadar sürer. Bu süre zarfında, her takım birbiriyle iki kez, bir kez evde ve bir kez de uzakta oynar. Normal sezonun sonunda, sıralamadaki ilk sekiz takım, kazanan takımın EuroLeague şampiyonu olarak taç giydiği üç turlu tek eleme turnuvası olan Play – Off’lara ilerliyor. Deneme bonusu

Önemli olarak, EuroLeague takımları EuroLeague Elemeleri’ne katılarak ve kazanarak EuroLeague dışındaki kulüpler için uluslararası bir turnuva olan EuroCup’a katılmaya hak kazanabilirler. Elemelerden kazanan takım otomatik olarak EuroCup’a katılmaya hak kazanır.

EuroLeague takımları, sezon boyunca EuroLeague’in bir parçası olan NBA kulüpleri, oyuncu dernekleri ve Avrupa basketbol liglerinden kulüpler tarafından oluşturulur. Takımlar, farklı milletlerden takımlarda birbirlerine karşı oynar ve oyuncuların farklı basketbol stillerine maruz kalmalarını sağlayarak genel beceri seviyelerini arttırır.

EuroLeague basketbolu heyecan verici, yüksek kaliteli bir yarışma olarak kendini kanıtlamıştır ve kıtadaki en iyi oyuncuların kendilerini birbirlerine karşı test etmeleri için tartışmasız harika bir fırsattır. Son 2 sezonun şampiyonu 2021 ve 2022 yılının Anadolu Efes’tir.

Spor