Beşiktaş’ın Gerçek Yıldızı Rachid Ghezzal

Beşiktaş’ın Gerçek Yıldızı Rachid Ghezzal

Beşiktaş’ın Gerçek Yıldızı Rachid Ghezzal!

Beşiktaş takımı içerisinde yer alan tüm isimler değişiyor ancak, tüm takım Rachid Ghezzal’ın ayağına bakmaya devam ediyor. Aboubakar, Cenk Tosun, Larin, Pjanic, Batshuayi, N’Koudou, Muleka ya da Weghorst… Siyah-beyazlıların hücum gücünün ana unsuru Rachid Ghezzal’dan bir başkası değil.

Beşiktaş takımı, sezonun açılış maçına Kayserispor takımının karşısında çıkıyordu. Siyah-beyazlılar oyunu kontrol eden bir kimlikteydi ancak hücum konusunda ise oldukça kısırdı.

Top rakip ceza sahasına ya gelmedi ya da geldiğinde Weghorst yalnız kaldı. Ve hemen ardından da dakikalar 90 artı 6’yı gösterdiğinde, bir sağ kanat akını başlatıp son noktayı, topu sol ayağıyla uzak direk dibine göndererek koydu. Ghezzal ise üçüncü sezonuna gol ile başlarken bir kez daha Beşiktaş takımının ‘gerçek yıldızı’ olduğunu gösterdi.

10 NUMARA DEĞİL SAĞ KANAT

Ghezzal, ilk sezonu içerisinde toplamda 8 adet gol ve 17 adet asist ile oynayıp şampiyonluğu getirdi, geçen sezonda da 4 adet gol ve 7 adet asistte kalmasına rağmen pek çok maçta asistleri güme gitti. Aboubakar, Cenk Tosun, Larin, Pjanic, Batshuayi, N’Koudou, Muleka ya da Weghorst derken siyah-beyazlıların hücum gücü hep Cezayirlinin ayağına baktı. Valerien İsmael’in bir dönem 10 numara olarak denemiş olduğu Ghezzal, sağ kanatta oynadığında daha da etkili olduğunu da kanıtladı.

YENİLER SINIFI GEÇTİ

Siyah-beyazlı takımda yeni futbolcuların büyük bir kısmı beğenildi. Weghorst, Gedson Fernandes, Romain Saiss ve Arthur Masuaku oldukça iyi bir not alan isimlerdendi. Jackson Muleka ise sol kanat içerisinde görev aldığı Kayseri sınavında tutuklu kaldı. İçerisinde Beşiktaş takımı ve Beşiktaş takımı oyuncularının da yerini alacağı 2022-2023 lig sezonunda tüm maç ve müsabaka detayları deneme bonusu veren siteler içerisinde tam anlamı ile yerini koruyacak.

Spor