Carlos Tevez Arjantin’in En Başarılı Forvetleri Arasında İlk Sırada Yer Alıyor

Carlos Tevez Arjantin’in En Başarılı Forvetleri Arasında İlk Sırada Yer Alıyor

Carlos Tevez Arjantin’in En Başarılı Forvetleri Arasında İlk Sırada Yer Alıyor

Carlos Tevez, Arjantinli bir futbolcu ve Boca Juniors, Corinthians, Manchester United, Manchester City, Juventus, Shanghai Shenhua ve Boca Juniors için oynayan bir ileri oyuncu olarak tanınır. Kariyeri boyunca, birçok büyük takımda oynayarak birçok önemli başarı ve madalyalar kazanmıştır. canlı slot siteleri

Tevez, 5 Şubat 1984 tarihinde Buenos Aires, Arjantin’de doğdu. Futbolla ilgilenmeye küçük yaşlarda başlayan Tevez, 16 yaşında Boca Juniors takımında profesyonel futbol kariyerine başladı. Boca Juniors’ta oynadığı dönem boyunca, Arjantin Ligi’nin en göze çarpan oyuncularından biri oldu ve takımıyla birçok başarı kazandı. 2003 yılında, Brezilya takımı Corinthians’a transfer oldu.

Corinthians’ta oynadığı kısa süre boyunca, Takımıyla birlikte Copa do Brasil’i kazandı. Burada göstermiş olduğu performans ile Avrupa’nın önde gelen takımlarının dikkatini çekti ve 2006 yılında İngiliz Devi Manchester United’a transfer oldu.

Manchester United’da göstermiş olduğu performans ile, Arjantinli oyuncu dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak tanındı. Tevez, Manchester United’da oynadığı dönemde 2 Premier Lig Şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ve Dünya Kulüpler Şampiyonası Şampiyonluğu gibi birçok önemli madalya kazandı.

2010 yılında, Manchester United ile olan sözleşmesinin bitiminde, Manchester United’a rakip takım olan Manchester City’e transfer oldu. Burada da göstermiş olduğu üstün performans sayesinde, takımının başarısında büyük rol oynadı. Manchester City’de iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı.

Spor