Ekipmansız Tüm Vücut Egzersizin Faydaları

Ekipmansız Tüm Vücut Egzersizin Faydaları

Ekipmansız Tüm Vücut Egzersizin Faydaları

Etkili bir antrenman yapmak için spor salonuna gitmeniz ve her türlü karmaşık makine veya yüksek ağırlıklar kullanmanız gerekmiyor. Sadece vücut ağırlığınızı ve yerçekimini kullanarak olağanüstü bir egzersiz yapabilir, size sağladığı sonuçtan mutluluk duyabilirsiniz. Vücut ağırlığı egzersizleri ile antrenman yaptığınızda, giyinmek, spor salonuna gitmek, ısınmak, başkalarıyla konuşmak, sıradaki hareket için bir ekipmanı beklemek, duş almak ve ardından eve gitmek için zaman harcamak zorunda kalmazsınız. İhtiyacınız olan her şey her zaman yanınızda olmuş olur. Bu, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde, istediğinizi giyerek çalışabileceğiniz anlamına geliyor. Oldukça özgürleştirici ve kullanışlı olan ekipmansız tüm vücut çalışması, sizi daha az strese de sokabiliyor.

Kendinize karşı gerçekçi olmanız gerekirse, son dönemlerde yaşanan alım gücü, herhangi bir salona gitmeyi de maliyetli yapıyor. Spor salonu üyelikleri bazen çok pahalı olabiliyor ve yıllar geçtikçe daha pahalı olmaya da muhtemelen devam edeceklerdir. Evde kendi ağırlığınız ile egzersiz yapmak, bir başkasının ter içinde bıraktığı bir yerde çalışma zorunluluğunuzu ve bunun için aylık ciddi ücretler ödemenizi de engelliyor.

Kas Yapar ve Yağ Yakar

Vücut ağırlığı antrenmanının bir diğer büyük yararı, aynı anda kas inşa etmeye ve yağ yakmaya yardımcı olmasıdır. Ağırlıklar olmadan antrenmandan en iyi şekilde yararlanmak için, yüzlerce tekrar yapmak zorunda kalmadan, vücut ağırlığı ile yaptığınız setler arasında alacağınız dinlenme sürelerini az tutabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman hem metabolizmanızı hızlandırırsınız hem de güç ve kas gelişimini destekleyerek egzersizleriniz ile kaslarınızı zorlarsınız.

Evde yapacağınız ağırlıksız egzersizler, deneyim düzeyi ne olursa olsun herkes tarafından yapılabilir. Vücut ağırlığı antrenmanları, kendi bireysel beceri ve güç seviyelerinize bağlı olarak zorluk derecesi ve yapacağınız hareketler değişebilir, azalabilir veya çoğalabilir. Genellikle harika bir antrenman yapılabilmesi için spor salonuna gitmeniz ve bir sürü ağırlık kaldırmanız gerektiğine inanılır. Gerçek şu ki, sizi tatmin edecek bir antrenman yapmak için yalnızca bedeninize, yerçekimine ve vazgeçmeyen bir hırsa ihtiyacınız vardır. Bunun için size online olarak destek olacak, sizi motive edecek ve tüm bunların yanında profesyonel olarak size en uygun egzersiz ile beslenme programlarını hazırlayacak Burak Kulaksız ile görüşebilir, yeni hayatınıza bir adım atabilirsiniz.

Spor