Elektronik Sigara Nedir Ve Nasıl Çalışır

Elektronik Sigara Nedir Ve Nasıl Çalışır

Elektronik Sigara Nedir Ve Nasıl Çalışır?

IQOS Elektronik sigara farklı mekanik sistemlerin bir araya gelmesi ile meydana gelen ve kullanıcıya gerçek sigara içiyormuş gibi bir deneyimi yaşatmayı amaçlayan cihazdır. Elektronik sigaraya aynı zamanda e sigara ismi de verilmektedir. Bununla birlikte halk arasında sıklıkla farklı isimler aldığı da bilinmektedir. E sigara temel olarak iki parçadan oluşur.

Bunlardan bir tanesi atomizer diğeri ise bataryadır. Batarya diğer tüm elektronik sistemlerde olduğu gibi elektronik istemin çalışası için güç üretmektedir. Bu sayede sistemin ısınma işlemi ve buna bağlı buhar üretilmesi mümkün hale gelir. Juul Pod e sigaranın diğer bir kısmı olan atomizer kısmı ise birçok farklı parçadan meydana geliyor.

Juul Pod elektronik diğer kısmı olan atomizer likit doldurulan hazne, dirençli tel etrafına sarılı pamuk ve kullanıcının meydana gelen buharı soluması için ağızlık kısımlarından oluşmaktadır. Dirençli tel etrafında sarılı bulunan pamuk likiti emer. Bataryadan gelen enerji ile ısınan dirençli tel ise pamuğun emmiş olduğu likiti ısıtarak buhar haline dönüştürür. Kullanıcı ise ağızlık kısmından meydana gelen dumanı içine çeker.

Elektronik Sigaranın Normal Sigaradan Farkı Nedir?

IQOS elektronik sigaranın normal sigaradan en temel ayrılma noktası yanma reaksiyonun gerçekleşmiyor olmasıdır. Elektronik sigara ısınmaya bağlı meydana gelen buhar ile çalışır. Bu nedenle normal sigarada yanma reaksiyonuna bağlı olarak meydana gelen ve zararlı maddeler barındıran duman oluşmaz. Bu durum bir yandan sizi üstünüze sinecek olan tütün kokusundan kurtarırken diğer yandan ise sevdiklerinizi zararlı maddeleri koklamaktan alıkoyar.

Elektronik Sigara Mı Yoksa Normal Sigara Mı Daha Sağlıklı

Yapılan araştırmalar normal sigaranın, IQOS e sigaraya oranla çok daha zararlı olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Normal sigaranın aksine nikotinden çevredekilerin aksine sadece elektronik sigara kullanan kişiler etkilenmektedir. Bunun yanında e sigara kullanıcısı istediği şekilde nikotin oranını ayarlayabilme özgürlüğüne sahiptir.

Ayrıca kullanıcı istediği likiti seçerek farklı deneyimler yaşayabilir. Juul Pod Elektronik sigara konusunda herhangi bir deneyime sahip değilseniz ve elektronik sigara almak istiyorsanız; birakirim.com internet adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda yıllara dayanan deneyimimiz ile sizlere yardımcı olmaya her zaman hazırız.

Genel Kültür