Fenerbahçenin Başarılı Koçu Obradovic Hakkında Her Şey

Fenerbahçenin Başarılı Koçu Obradovic Hakkında Her Şey

Fenerbahçenin Başarılı Koçu Obradovic Hakkında Her Şey…

Obradovic, Zeljko Obradovic olarak bilinen Sırp bir basketbol antrenörüdür. 1960 yılında doğmuş olup, kariyeri boyunca birçok başarı elde etmiştir. Kariyerine oyuncu olarak başlamış ve daha sonra antrenörlük yapmaya başlamıştır.

1991 yılında antrenörlük kariyerine başlayan Obradovic, 1992-1993 sezonunda Partizan takımını yöneterek ilk lig şampiyonluğunu kazanmıştır. Ardından Fenerbahçe, Real Madrid ve Panathinaikos takımlarında da başarılı işlere imza atmıştır. grandpashabet

Obradovic Kariyeri Büyülüyor 9 Şampiyonluk

Obradovic, kariyeri boyunca 9 EuroLeague şampiyonluğu kazanarak bu alandaki en başarılı antrenörlerden biri haline gelmiştir. Ayrıca, 13 kez de yerel liglerde şampiyonluk kazanmıştır. 2008 ve 2016 yıllarında Milli Takımımızın başında yer alan Obradovic, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı’nı ilk kez Dünya üçüncüsü yaparak tarih yazmıştır.

Obradovic’in basketbol dünyasındaki başarıları, onun saygın bir antrenör olarak kabul edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, yetiştirdiği birçok oyuncu da basketbol dünyasında başarılar elde etmiştir. Obradovic’in başarıları arasında üst üste 5 EuroLeague şampiyonluğu kazandığı için “EuroLeague Kralı” unvanına layık görülmesi de yer almaktadır. Ayrıca, Fenerbahçe’deki başarılı performansıyla 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında EuroLeague Yılın Antrenörü seçilmiştir.

Obradovic, birçok ünlü basketbolcuyla da çalışmıştır. Antonis Fotsis, Jaka Lakovic, Dejan Bodiroga, Dimitris Diamantidis, Mike Batiste, Nikola Kalinic ve Bogdan Bogdanovic gibi isimler Obradovic’in yönetiminde başarılı kariyerler yapmışlardır.

Basketboldaki tecrübesiyle Obradovic, aynı zamanda basketbolun gelişmesine de katkıda bulunmuştur. Birçok ülkede basketbol kampları düzenleyerek geleceğin yeteneklerini yetiştirmiştir. Yanı sıra, EuroLeague yönetim kurulunda da yer almış ve basketbolun daha adil bir şekilde yönetilmesi için çalışmalar yapmıştır.

Spor