Isıcamlı Modern Cam Balkon

Isıcamlı Modern Cam Balkon

Cam balkon bilindiği üzere ülkemizde uzun senelerdir kullanılmaktadır. İlk başlarda konut kullanımları için her ne kadar planlansada sonradan ticari işletmelerde de sıkça kullanılmıştır. Zamanla bu ürünün ilgi görmesinde kaynaklı bir çok farklı modelinde imalat ve üretim yapılmıştır. Katlanır cam balkon modelleri, sürgülü sistemler, askılı, motorlu ve jaluzili modelleri çıkmıştır. Son yeni nesil modeli ise yalıtım eksikliğinide kapatan ısıcamlı cam balkon modelidir. 

Cam Balkon’da Yalıtım Gerekli Midir?

Standart klasik cam balkonlar temperli cam olsa da kalınlık bakımından yetesiz gelmekte ve ciddi ısı kaybı yaşanmaktaydı. Ayrıca sistemde kullanılan profil özellikleri ve su oluğunun bulunmayışıda yağmur sularının içeri girmesine neden olmaktaydı. Birde bunlara kurulum sırasındaki montaj işçilik hatalarıda eklenince konfordan ziyade kış ayları boyunca sorunlarla uğraşmak gerekiyordu. 

Kullanıcıların cam balkon sistemlerinde en çok şikayet ettiği konuların başında yalıtım gelmektedir. Bu sebeple üretimine geçilmiş olan ısıcamlı cam balkon modeli bu soruna net çözümler getirmiştir. Artık balkonlarda 4 mevsim oda kullanımı bile yapılabilmektedir. Çift camlı bu sistemler ve mekanizmanın su oluklu olması ile yalıtım oranı maksimum seviyeye gelmiştir. 

Isıcamlı Cam Balkon Fiyatları

Ülkemizde cam balkon imalatı yapan ciddi firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların üretim kalesine göre fiyat farklılıklarıda görülmektedir. Ancak net fiyat alabilmeniz için mutlaka uzman desteğini yerinde almanız ve ölçüyüde firma yetkilisinin almasını sağlamalısınız. Çünkü bu türdeki yapı ürünlerinde fire kayıpları uygulama yapılacak alanın teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Telefonda firmalardan fiyat almak yerine ölçülerini mutlaka profesyonel kişilerin almasını sağlayınız. İmalatçı firmalardan biride Anadolu cam balkon olup ülke içinde olduğu gibi yurtdışı ürün gönderimide bulunmaktadır. Firma müşterilerine ücretsiz keşif hizmetini kesintisiz sağlamaktadır. 

Isıcamlı Cam Balkon Montajı nasıl yapılmalıdır?

Bazı yapı ürünleri için montaj en önemli detaydır. Her ne kadar ürün ve malzeme kaliteli olsa da en ufak montaj ve işçilik hatları sistemin sürekli arızalanmasına, sorun çıkarmasın ve konfor kaybına neden olmaktadır. Tüm cam balkon modellerinde olduğu gibi ısıcamlı cam balkon içinde montaj hayati önem taşımaktadır. Mümkün olduğu kadar montaj sırasında ürün sahibi kişinin yada işten anlayan birinin uygulama yerinde olması fayda sağlayacaktır. 

 

Genel Kültür