Novak Djokovic Miami Açık Turnuvasında Yarı Finale Yükseldi

Novak Djokovic Miami Açık Turnuvasında Yarı Finale Yükseldi

Novak Djokovic Miami Açık turnuvasında yarı finale yükseldi

Dünya 1 numaralı tenis oyuncusu Novak Djokovic, Miami Açık turnuvasında yarı finale yükseldi. Sırp tenisçi, çeyrek final mücadelesinde 7-5 ve 6-2’lik setlerle Belçikalı rakibi David Goffin’i mağlup etti. Djokovic, turnuvada yarı finale yükselen ilk oyuncu oldu.

Djokovic, çeyrek final maçında oldukça iyi bir performans sergiledi ve maç boyunca sadece bir kez servis kırıldı. 18 kez servis attığı maçta 13 ace vuruşu yapan Djokovic, 2 saat 2 dakikalık mücadele sonunda sahadan galip ayrıldı. Yarı finalde Djokovic, Rus tenisçi Andrey Rublev ile karşılaşacak. Rublev, çeyrek finalde İtalyan oyuncu Lorenzo Sonego’yu mağlup etmişti. betist

Miami Açık turnuvası, 2021 yılında COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edilmişti. Bu yıl düzenlenen turnuvada, dünya genelindeki tenisçilerin katılımıyla birlikte oldukça çekişmeli maçlar oynanıyor. Djokovic, geçtiğimiz aylarda Avustralya Açık’ta da şampiyonluk yaşamıştı. Sırp oyuncu, Miami Açık’ta da şampiyonluk için mücadele ediyor. Turnuvanın finali, 4 Nisan’da yapılacak.

Rublev İle Karşılaşacak

Djokovic’in yarı finalde Rublev karşısında nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor. Tenis severler, turnuvanın geri kalanında da oldukça çekişmeli ve heyecanlı maçlar izleyecekleri için heyecanlılar. Miami Açık, 1985 yılından beri düzenlenen ve dünya genelindeki tenisçilerin katıldığı bir turnuva. Her yıl Mart ayında düzenlenen turnuva, dünya sıralamasındaki en iyi tenisçileri bir araya getiriyor. Djokovic’in Miami Açık’ta yarı finale yükselmesi, kariyerindeki 55. Masters 1000 yarı finali oldu. Sırp oyuncu, bugüne kadar Masters 1000 turnuvalarında 36 kez şampiyonluk yaşadı.

Spor