Oklahoma City Thunder Adından Söz Ettirecek Transferlere İmza Attırıyor

Oklahoma City Thunder Adından Söz Ettirecek Transferlere İmza Attırıyor

Oklahoma City Thunder Adından Söz Ettirecek Transferlere İmza Attırıyor

Oklahoma City Thunder, ABD’deki en büyük profesyonel spor organizasyonlarından biri olan National Basketball Association NBA liginde yarışan bir profesyonel basketbol takımıdır. Takım merkezi Oklahoma City, Oklahoma’da yer alır ve batı konferansında mücadele eder. Takımın renkleri, turuncu, mavi ve beyazdır. süperbet giriş

Thunder, 1967 yılında Seattle, Washington’da Seattle SuperSonics olarak kurulmuştur. Takımın başarıları arasında 1979 yılında NBA şampiyonluğu da yer almaktadır. Takım 2008 yılına kadar Seattle’da kalmış ve daha sonra Oklahoma City’e taşımıştır.

Takımın Oklahoma City’ye taşınması, şehirdeki basketbol hayranları arasında büyük bir heyecan yaratmıştır. Şehir, basketbol takımını sahiplenmiş ve ona büyük bir destek vermiştir. Thunder, 2008-2009 sezonunda, Oklahoma City’deki ilk sezonunda oynamaya başladı ve o yıl sadece 23 galibiyet alarak hiçbir şekilde play-offlara kalamadı.

2009-2010 sezonunda takımın yeniliklere yaptığı yatırımlar ve Russell Westbrook ve Kevin Durant’in takıma katılması, Thunder’ın şampiyonluk için yarışan bir takıma dönüşmesine yol açtı. 2010-2011 sezonunda, Thunder, 55 galibiyet ve 27 mağlubiyetle batı konferansında ikinci sıraya yükselerek play-offlarda yer almaya hak kazandı. İlk turda Denver Nuggets’ı saf dışı bıraktılar fakat ikinci turda bir diğer play-off takımı Memphis Grizzlies’e elendiler.

2011-2012 sezonunda, Thunder, batı konferansındaki birinci sırayı aldı ve play-offlarda Los Angeles Lakers ve San Antonio Spurs gibi takımları elemeyi başardı. Sonunda NBA Finalleri’nde Miami Heat ile karşılaştılar ve seriyi 4-1 kaybederek NBA şampiyonluğu için ilk kez mücadele etmelerine rağmen kaybettiler.

Spor