Sahte Ürün Depolarına Yönelik Dedektif Hizmetlerimiz

Sahte Ürün Depolarına Yönelik Dedektif Hizmetlerimiz

Sahte Ürün Depolarına Yönelik Dedektif Hizmetlerimiz

Özel dedektif bulundukları ülkelerde yasal standartlara uymak şartı ile kendilerinden talep edilen konularda araştırma yapan profesyonel araştırmacılara denilmektedir. Resmi polislerin takibini yapamadığı alanlar üzerine oluşturulmuş zaman zaman resmi polislere de katkı sağlayan meslek grubu olarak ifade edilmektedir. Yasalar göz önünde bulundurularak çeşitli konularda araştırma yapmaktadırlar. Çoğunlukla insanların ilgisini fazlasıyla çekip film ve dizilere konu olan bir meslek dalı haline gelen dedektiflik işi ile uğraşan kişiler; adres tespiti, boşanma ve velayet davaları, eş takibi, evlilik öncesi araştırma, marka taklidi, personelle öğrenci araştırma, kayıp şahıs takibi konularda araştırmalar yapmaktadırlar.

Dedektif büroları dedektiflik hizmeti veren kişilerin ulaşımını kolaylaştırmakta ve araştırma yapmak istenen konularda müracaat adresi olarak bilinmektedir. Bu meslek gurubunun da devamlılığı ve piyasada yer edinmesi için müşteri memnuniyeti çok önemli konu haline gelmiştir. Özellikle bilginin gizli tutulması, üçüncü şahıslarla paylaşılmaması, görev tamamlandıktan sonra elde edilen bilgilerin saklanmaması konusunda hassasiyet gösterilmektedir. Bu tarz konularda hizmet almak isteyen kişilerin de hem dedektiflerin hem bürolarının hakkında ön bilgi edinmeleri karşılıklı güven sözleşmesi niteliğinde olacaktır.

Özel dedektifin ofisi niteliğinde olan dedektif bürosu gerekli güven teminatı verilerek müşterilere açık bulunmaktadır. Bir çok konuda faaliyet gösteren dedektiflerin araştırma alanlarından biri de sahte ürün depolarına yönelik dedektiflik hizmetleridir. Şirketlere gelen ürünlerin sahte olmasını önlemek amacıyla kurumlar bu dedektiflik hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. dedektifler sahte üretimin önlenmesi konusunda da çok özverili çalışmak zorundadır. Bu konuda öncelikle toptancıları izlemektedirler. Üretim ve depo alanlarını tespit etmektedirler. Elde ettikleri bilgileri kurumlara iletmekte ve devam eden iş sürecini toptancı ile iş yapan kuruma bırakmaktadırlar. Kurum dilerse yer tespitinden sonraki işlemlerde de dedektiflerden faydalanabilmektedir. Sahte ürün depolarının tespiti konusunda dedektiflerden daha çok orta ölçekli işletmeler faydalanmaktadır. Büyük işletmeler bu konuda görev yapan personele sahip olmaktadır. Dedektifler elde ettikleri bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayarak müşterinin de güvenini kazanmıştır. Ancak bu bilgileri polislere vermekle de zorunlu değildir. Şahit oldukları konular yasalara aykırı olursa mutlaka polise bildirmek zorundadırlar.

Genel Kültür