Son Anları Nefes Kesen Maçta Vakıfbank Hüsrana Uğradı

Son Anları Nefes Kesen Maçta Vakıfbank Hüsrana Uğradı

Son Anları Nefes Kesen Maçta Vakıfbank Hüsrana Uğradı

Son anları nefes kesen maçta Vakıfbank hüsrana uğradı. Voleybol severler için en önemli karşılamlardan biri olan Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet arasında gerçekleşen karşılaşmada, Fenerbahçe Opet rakibine set vermeden kazandı. Vakıfbank yeni bir dönüşüm içerisinde yer alan takımlar arasında bulunuyor. Birçok oyuncusu kaybeden Vakıfbank’ın yeni transferlerinin performansı büyük bir merakla bekleniyordu. Özellikle İtalyan oyuncu Paola Egonu’nun performansı yakın takip altındaydı. Bütün gözleri üzerine çeken başarılı oyuncunun, takımı ile daha fazla çalışması yapması gerektiği belirtildi. Otoriteler tarafından çok özel bir oyuncu olduğu dile getirilirken takıma henüz alışmadığı da gözlerden kaçmadı.

Fenerbahçe Opet tarafında ise sezona mükemmel bir başlangıç yaşanmış oldu. Vakıfbank gibi çok güçlü bir takımı set vermeden geçen sarı lacivertliler kupayı müzesine götürmüş oldu. Spor Toto Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Kupasını alan Fenerbahçe Opet, kupalarına bir yenisini eklerken, takımın hazır görüntüsü ise sezonun iyi geçeceğinin bir habercisi olarak değerlendirildi. Fenerbahçeli oyuncuların çok iyi bir şekilde hazırlandığı ve Vakıfbank’a oranla çok daha konsantre olduğu yorumlarını ve koçların açıklamalarına yansıdı. Fenerbahçe Opet sezona kupa ile başlarken, yöneticiler de tam kadro olarak maçı izledi. Fenerbahçe Spor Kulübünün başkanı Ali Koç da maçı salonda izleyenler arasındaydı. Maçın zorlu geçeceğini bildiklerini söyleyen başkan, takımın başarısını ayakta alkışladı.

Fenerbahçe Opet Sezona Kupayla Başladı

Zoran Terzic yönetiminde takım çok iyi bir voleybol ortaya koyarak finali kazanan takım oldu. Fenerbahçe Opet sezona kupayla başladı ve Avrupa maçlarına olan ilginin artmasını sağladı. Hem yönetim hem de oyuncular Avrupa’da çok daha büyük başarıların gelmesini bekliyor. Yeni transferler arasında yer alan Arina Fedorovtseva maçın yıldızı olurken oyunu ile herkesin beğenisini topladı. Paola Egonu’nun performansından uzak kaldığı maçta bitiriciliği ile ön plana çıkan Arina finalin en iyi oyuncusu seçilmiş oldu.

Fenerbahçe Opet cephesinde yüzler gülerken, yöneticiler de gelen bu başarıdan çok mutlu oldular. Yöneticilerin büyük bir bölümü maçı canlı bir şekilde salondan izlerken, başkan Ali Koç da oyuncuların başarısına ortak oldu. Opet ile birlikte sponsorluk anlaşması yapan Koç Topluluğu, bu başarının arkasında yatan önemli bir maddi destekçi olduğunu gösterdi. Yapılan büyük transferler ile birlikte Fenerbahçe Opet’in hem Türkiye Voleybol Liginde hem de CEV şampiyonlar liginde başarılı olması bekleniyor.

Vakıfbank’ta Hayal Kırıklığı

Yeni yapılan ile birlikte kaybettiği oyuncuların yerini güçlü oyuncularla dolduran Vakıfbank, sezona kötü bir başlangıç yaptı. Vakıfbank’ta hayal kırıklığı yaşatan Paola’nın sezon içerisinde çok daha iyi olması bekleniyor. Hem ligde hem de Avrupa’da onun gücüne büyük ihtiyaç duyan Vakıfbank, kısa süre içerisinde toplarlanarak takım uyumunu sağlaması bekleniyor. Özellikle Avrupa maçlarına çok daha iyi hazırlanması beklenen Vakıfbank, ülkemize bir kupa daha getirmek için mücadele edecek. Vakıfbank’ın tecrübeli çalıştırıcısı Giovanni Guidetti, Türkiye milli takımı ile yollarının ayrılmasının ardından bütün odağını Vakıfbank’a vermesi bekleniyor. Uzun yıllardır ülke voleyboluna büyük katkı sağlayan Giovanni Guidetti, oyuncuların kısa süre içerisinde toparlayacağını ve çok daha iyi bir takım olacaklarını belirtti.

Giovanni Guidetti, Vakıfbank, hem Türkiye Voleybol Liginin hem de Joybet CEV Şampiyonlar Liginin en büyük adaylarından biri olmaya devam edeceğini belirtti. Takımdan ayrılan oyuncuların eksikliğini ciddi bir şekilde hisseden Vakıfbank, yeni oyuncuların takıma ayak uydurması ile birlikte geçen sene sahip olunan güce tekrar kavuşması bekleniyor. Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet arasında yaşanan bu rekabetin Türkiye Voleybol’una büyük katkı sağladığı birçok yorumcunun ortak görüşü olarak turnuvaya yansıdı.

Spor