Ucuz Protez Diş Fiyatları

Ucuz Protez Diş Fiyatları

Ucuz Protez Diş Fiyatları

Diş protezleri, ağız ve diş sağlığına yönelik kullanılan tedavi şekillerinden biridir. Doktorlar protez fiyatları konusunda gerekli gördüğü laboratuarın isteklerine göre hareket ederler. Kaybolan estetiğin ve sağlığın geri getirilmesi adına ucuz diş protezi çok iyi sonuçları ortaya çıkarır. Protez kullanmayı gerektiren pek çok durum içinde olabilirsiniz. Özellikle diş çürükleri, kırıklar ve kaza sonrası durumlar diş protezini gerektirebilir. Tedavi bu sorunu çözmeye yetmiyorsa, diş protezinin kullanılması söz konusu olacaktır. Yapılan protez diş fiyatları her zaman kalitesine göre ayarlanır.

Diş Protezi Türleri:

Protez dişler hastalarının ihtiyaçlarına bağlı olarak birden fazla türü bulunur. Bu türlere göre protez fiyatları farklı alana göre şekillenirler. Bunlardan birine hekim ve hastanın ortak fikriyle karar verilir. Bu alanda en çok kullanılan protez çeşitlerinden biri sabit protezlerdir. Bu protez türünün uygulanması ağızın içine yerleştirilmesi ile olur. Kişilerin bu protezi çıkarabilmesi mümkün değildir. Kişiye özel olarak yapılan bu diş türü, hastanın ağız yapısıyla büyük bir uyum içindedir. Genellikle hastanın diş kayıpları az ise, bu yöntemin kullanılması daha iyi olacaktır. Protez yöntemine karar verilmesinin ardından 10 gün içinde tüm sonucun tamamlanması sağlanacaktır. Bu 10 günlük sürecinde doktor ziyaretlerinin 4 veya 5 kez gerçekleştirilmesi söz konusu olur. Bu dişlerin kullanım ömrü ise en fazla 8 yıldır. Diş eksikliğini gidermek ve estetik sağlamak adına hareketli protez yöntemi de kullanılmaktadır. Her zaman protez diş fiyatları kullanılan malzemelerde ki değişkenlikler göz ardı etmeden yapılır. Bu protez türünün diğerinden ayrılan tarafı ise, kolaylıkla takılıp çıkarılmasıdır.

Bu yöntem özellikle dişlerinin tümünü kaybeden hastalar için uygun bir yöntemdir. Eğer protez yaptırmak hasta dişlerinin sadece bir kısmını kaybetmişse, o zaman farklı seçenekler üzerinde durulmalıdır. Hareketli protez tedavisinin sonlanması ise, sabit proteze göre daha geç olacaktır. Hareketli protez yapımının iki aya kadar uzadığı bilinmektedir. Bu süre içinde hastanın da en az 7 kez olmak üzere doktora gitmesi gerekecektir.

Protezlerin Kullanım Süreci:

Protezler dişlerinin bir kısmını veya tamamını kaybetmiş kişilerin hayatını kolaylaştıracak şeylerden biridir. Protezlerin kullanımı bakım sürecine dikkat edildiği takdirde çok kolay bir şekilde devam eder. İlk haftada protez dişlere alışmanız zor olsa da, protez diş fiyatları ile kalitesini öğrenmenin ardından bu süreçte ortadan kalkmış olacaktır. Çünkü protezlerin kullanımı sırasında önceden çekmiş olduğunuz tüm sıkıntılarında giderildiğini fark etmiş olursunuz.

Protezlerin Bakımı:

Protez bakımı da tıpkı önceki yaşantınızdaki diş bakımı gibi devam edecektir. Sadece hergün boyunca dişlerinizi fırçalamaya özen göstermelisiniz. Bunu bir alışkanlık haline getirerek, dişlerin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan bu durum leke oluşumunun da önüne geçmiş olacaktır. Bu nedenle can sıkıntısı içeren olayların yaşanmasına da gerek kalmaz. Fırçalama işini daha kolay bir hale getirebilmek için protez fırçalarından yardım almanız gerekir. Bu fırçaların diğer özelliği de protezlerin hassasiyetine uygun olarak yapılmalıdır. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamak için bu fırçaları kullanmanız tavsiye edilir. Buna dikkat ettiğiniz takdirde protez dişlerinizin kullanımı açısından bir sorunun içinde olmanız mümkün olmayacaktır.

Sağlık